Digitális portfólió

Modern eszközök a pedagógiában

Modern eszközök a pedagógiában

Szófelhő

2016. december 11. - Gúth Erik

Felhasználása

Szófelhő használatát informatika órán bevezetésként az órai anyagra való ráhangolódás illetve az előző órai anyag felelevenítéséhez lehet használni, valamint az óra lezárásaként, ismétlésre, rendszerezésre.

A készítésénél figyelni kell arra, hogy megfelelő összhangot találjunk a felsorolt szavak, azok jelentése az anyaghoz kapcsolódó hangsúlyok helyes megjelenítésére. 

Előnyök - hátrányok

Előnye lehet a szófelhő használatának az érdekessége és a változatossága. A vizualitásra fogékonyabb tanulók könnyebben jegyezhetik meg a fontosabb információkat. A létrehozáskor figyelni kell az összhangra és arra, hogy ne vesszen el a lényeg a színek és formák között és értelmezhető, visszaadható legyen a tartalom amit közölni akartunk. Bár sokan alkalmazzák és gyorsan "összedobják" de ha valóban tanulást segítő produktumot szeretnénk készíteni bizony az idő nem lesz a barátunk.

Készítése

Készítésére számos lehetőséget találunk az interneten, talán a legismertebb a Tagul. Itt kézzel egyenként is megadhatunk szavakat, valamint a megjelenítéssel kapcsolatosan is rengeteg lehetőség áll a rendelkezésünkre. Fájlból is tudunk importálni bejegyzéseket. A munkánkat le tudjuk menteni képként valamint, importálni tudjuk fájlba is. 

 

word_cloud.png

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása